Düğün Hikâyesi

Düğün Hikâyesi

Düğün Hikâyesi

Son yıllarda, evlenecek çiftlerimizin tercih ettiği ve düğün sektöründe eğilim haline gelen bir oluşum… Düğün hikâyesi, düğün gününüzün sabah kuaför hazırlıklarından düğününüze kadar olan sürecinde yaşanan en doğal ve özel anları fotoğraf ve videolarla kurgusal olarak çekilmesidir.

Düğün hikâyesi ilk olarak kuaför hazırlıklarının çekimiyle başlar. Gelin başı ve gelin makyajı yapımı aşamaları, gelin duvağı takımı, size özel ufak detayların  (gelinlik, gelin tacı, gelin çiçeği, evlilik yüzüğü vb. gelin aksesuarları) çekimi gerçekleştirilir.

Düğün hikâyesinin ikinci aşaması olan gelin alma, damadın gelini evden alması ve bu sırada yaşanan duygusal ve doğal anları kapsar. Bu aşama düğün hikâyesinin belki de en özel anlarıdır. Dolayısıyla burada çıkan pozlar en doğal düğün pozları olabilir.

Evden çıkıldıktan sonra dış süreci başlar. Düğün hikâyesi videosu dış çekim anlarını da kapsar. Hira Production ailesi olarak dış çekimlerinizde oluşan doğal görüntüleri de düğün hikâyesi videonuza ekleyerek filminizin daha kapsamlı ve daha sinematik görüntülerden oluşmasını amaçlarız. Dış çekiminin yapıldığı mekânın dokusu düğün hikâyenize farklı bir renk, sıcaklık katar ve bütünlük sağlar.

Bu aşama çiftlerin evliliğe ilk adım attıkları en fazla heyecanlandıkları aynı zamanda da en fazla eğlendikleri aşamadır. Düğün fotoğrafçısı için de düğün hikâyesi filminin en profesyonellik isteyen aşamasıdır. Bu aşamada çiftler artık düğün fotoğrafçısından bağımsız hareket eder hatta unutur. Düğün fotoğrafçısının doğal ve düzgün fotoğraf kareleri ve istikrarlı video görüntüleri yakalaması gerekir. Çiftlerle önceden planlanan çekim anları unutulabilir. Dolayısıyla her koşula hazırlıklı olunmalıdır. Düğün hikâyesinin finali ilk dans ile bitebilir yâda isteğe bağlı olarak yapılan planlama dâhilinde düğün sırasında ve sonrasında yaşanan eğlence anları da düğün hikâyesine dâhil edilebilir.